Strona główna

Nowe Ogrody WWW

Osiedle Nowe Ogrody I, to nowoczesny i funkcjonalny projekt mieszkalno-usługowy realizowany w Poznaniu w rejonie ulicy 5-tego Stycznia, w dzielnicy Jeżyce. Projekt podzielony jest na 3 etapy, które będą oddawane do użytku w trzech kolejnych latach: I etap – I kw. 2014, II etap IV kw. 2015, III etap kw. 2016.

W ramach pierwszego etapu powstanie 73 lokali w metrażach od 24 do 103 m2. Mieszkania zaprojektowano jako tradycyjne jednopoziomowe z uwzględnieniem maksymalnej funkcjonalności i przestronności poszczególnych pomieszczeń. Mieszkania mają wydzieloną cześć sypialną i dzienną, są bardzo dobrze doświetlone, posiadają balkony, tarasy a na parterze ogródki.

Z myślą o najmłodszych przewidziano place zabaw i zielone tereny rekreacyjne. Sześcio-kondygnacyjne budynki wyposażono w cichobieżne windy, dojeżdżające do podziemia gdzie  znajdują się pomieszczenia gospodarcze i miejsca parkingowe. Projekt przewiduje powstanie naziemnych stanowisk postojowych w obrębie realizowanych jednostek. W pierwszym etapie powstał pasaż usługowy z 7 lokalami, który stanowić ma zaplecze usługowo-handlowe dla realizowanego osiedla. W drugim etapie powstanie 85 mieszkań oraz 1 lokal usługowy.

Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest jej bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych. Nie wiele osiedli może poszczycić się sąsiedztwem pięknego jeziora Rusałka i otaczających go lasów, czy też Ogrodu Botanicznego oddalonego zaledwie 750 m od inwestycji. Takie miejsce jest świetną alternatywą dla szukających zacisza i przyrody, nie oddalając się od tętniącego życiem miasta.  Działka jest dobrze skomunikowana z centrum Poznania, około 10 min zajmuje podróż na Stare Miasto, 8 min na Dworzec PKP- Poznań Głównym, natomiast tylko 5 min na Lotnisko Ławica.